Muzeum je otevřeno i o víkendu 9-15, využite této poslední příležitosti prohlédnout si vystavené originály!

V srpnu letošního roku uplynulo 100 let od narození pana Josefa Marka (14. 8. 1921 – 22. 11. 2009), váženého učitele a malíře našeho kraje.

Muzeum města Mnichovo Hradiště výročí připomíná soubornou výstavou jeho obrazů. Autorovu pestrou tvorbu co se témat a techniky týče - oleje, akvarely, kresby a tisky zachycující krajinu, vesnice a města Českého ráje, Pojizeří i malířův rodný kraj v Železných horách, ale i kraje vzdálenější - si přijďte prohlédnout do 31. 10. 2021 do výstavních prostor městského muzea ve 2. patře státního zámku. 

Vystaven je i unikátní cyklus 45 lavírovaných kreseb lidové architektury z oblasti Mnichovohradišťska, který Josef Marek v letech 1983–1985 vytvořil pro CHKO Český ráj, neb svým štětcem dokázal zachytit detaily lépe, než je to možné učinit fotografií (ta nedokáže odmyslet novodobé ne vždy vhodné zásahy a úpravy).

K výstavě jsme vytvořili také více než 200 stránkový katalog obrazů blíže představující malířovu pestrou tvorbu. Svými obrazy do něj přispělo na 80 z Vás, kteří jste ochotně zareagovali na naši výzvu, čehož si velmi vážíme! V tištěné podobě bude k dostání přímo na výstavě za cenu 195 Kč.  

Vstupenka na výstavu (40/20) platí do všech stálých expozic muzea!