Městské muzeum si Vás dovoluje pozvat na první výstavu letošního roku „Putování za předky“. Věříme, že výstava, jež bude zpřístupněna 6. dubna a potrvá až do 30. června, má potenciál nadchnout řadu z Vás. Stejně tak jako pracovníci České genealogické a heraldické společnosti v Praze (ČGHS) bychom místní spoluobčany rádi přesvědčili o tom, že dějiny nazírané skrze minulost vlastního rodu, jsou skvělou bránou k poznání života a dění kolem nás. Výstava autorů Heleny Voldánové a PhDr. Jana Podhola z ČGHS skvěle zapadá do letošního „genealogického jara“, jež bylo otevřeno oblíbeným pořadem z dílny BBC, nyní realizovaným i Českou televizí, známým pod jménem Tajemství rodu.

Výstava bude 17.4. doplněna speciální přednáškou Heleny Voldánové, ve které se účastníci seznámí s osvědčenými postupy, návody a praktickými radami, jež by měly být součástí každého seriózního bádání vedeného za účelem vytvoření rodokmenu. Přednáška proběhne v budově volnočasového centra v od 17.30 hodin.