Letošní rok si místní občané mohou připomenout 180. výročí, které uplynulo od založení divadelního spolku Tyl v Mnichově Hradišti. Členové souboru ve spolupráci s městským muzeem u této příležitosti uspořádali výstavu, která návštěvníky seznámí s pestrou historií hradišťského divadla, zavzpomíná na úspěšné inscenace posledních desetiletí a předvede bohatou dokumentaci, jež vznikla činností spolku. Kdo by neznal poslední úspěšné hry místních ochotníků? Dokážeme si ovšem vzpomenout na ty starší?

Výstava, která začne vernisáží v pátek 6.9.2013 v 16 hodin a potrvá až do 28.10.2013 bude zpřístupněna v prostorách muzea v druhém patře státního zámku Mnichovo Hradiště. Na vernisáži promluví člen souboru a profesor místního gymnázia Mgr. Eduard Havránek. Hudební doprovod zajistí se svými žáky učitel místní ZUŠ pan Marek Buble.

Všichni milovníci divadla jsou srdečně zváni!