Již řadu let byla elektroinstalace v prostorách městského muzea v mnichovohradišťském zámku v naprosto nevyhovujícím stavu. Po opakovaném upozorňování na tuto situaci při pravidelných revizích vyvolalo vedení města v roce 2010 jednání s Národním památkovým ústavem, v jehož objektu muzeum sídlí. Byla uzavřena dohoda, na základě které město na své náklady vybudovalo v prostorách muzea novou elektroinstalaci s tím, že vynaložená finanční částka bude kompenzována neplacením nájemného v následujících několika letech. V průběhu roku 2010 byl Františkem Maděrou připraven projekt elektroinstalace, do něhož byly zapracovány připomínky a podmínky NPÚ, a byly zahájeny přípravné práce. Protože prostory muzea není možno vyklidit, bylo nutné veškeré exponáty zabalit, přikrýt či nějakým jiným způsobem ochránit. Pouze nejcennější součásti sbírek byly odvezeny.