Od dnešního dne si budete moci ve vestibulu kina prohlédnout menší výstavku zaměřenou na události roku 1945 v Mnichově Hradišti. Pro výstavu jsme se snažili vybrat dosud nepublikované fotografie a zčásti je také výsledkem naší jarní sbírkové aktivity spojené s výzkumem aktivit partyzánských skupin působících v okolí našeho města. Na čtyřech panelech si můžete prohlédnout záznamy z městské kroniky, fotografie z posledních dnů okupace, kráterů od bomb spadlých za zámeckou zdí a vítání Rudé armády. Dozvědět se můžete například i o dobře známé partyzánské skupině majora Volka-Chranovského, která v posledním období války působila německým vojskům značné starosti. Výstava bude zpřístupněna do podzimu.