Muzeum v Mnichově Hradišti připravilo na letošní adventní a vánoční dobu výstavu vánočních ozdob ze soukromé sbírky paní Věry Dvořáčkové ze Smiřic. Vystaveny jsou ozdoby z nejrůznějších materiálů, ze skla, z papíru, z vosku, ze slámy, ale např. i z vaty nebo kovu.

Návštěvníci uvidí ozdoby, které se používaly už v 20. a 30. letech minulého století, ale i ty téměř současné. Zaujmou jistě také staré stojánky na vánoční stromečky, skřipce na svíčky i další tradiční předměty, například tzv. andělské zvonění nebo vánoční svícny. Nechybí ani malá výstavka betlémů a samozřejmě různě ozdobené vánoční stromky. Výstavu si návštěvníci budou moci prohlédnout až do 21. 12. a poté ještě od 2. do 6. ledna, tj. do konce celého vánočního období. Otevřeno je denně od 9 do 15 hodin.