Muzejní prostory
Vzhledem k naprosto nevyhovujícímu stavu elektroinstalace a opakovanému upozorňování na tuto situaci při revizích vyvolalo vedení města jednání s kastelánem zámku a s Národním památkovým ústavem. Byla uzavřena dohoda, na základě které město na své náklady vybuduje v prostorách muzea novou elektroinstalaci, vynaložená finanční částka pak bude kompenzována neplacením nájemného v následujících několika letech. V průběhu roku byl připraven projekt, který akceptuje připomínky a podmínky NPÚ, a zahájeny přípravné práce. Vlastní rekonstrukce proběhne na počátku roku 2011.

Přetrvávají problémy s opakovaným zatékáním na různých místech v expozicích.
V prvních měsících roku byla převezena část sbírkových předmětů z nevyhovujícího depozitáře v tzv. úřednickém domě do haly u pavilonu Chanos. Zde jsou podmínky nesrovnatelně lepší (sucho, elektronické zabezpečení), přesto to pro exponáty není příliš vhodné umístění, především pro vzdálenost, a tím ztíženou dostupnost pro pracovníky muzea. Otázkou zůstává i jistá „důstojnost“ umístění předmětů historické hodnoty ve skladu.

Výroční zpráva