Závodníci Bobkovi - výstava v Muzeu města Mnichovo Hradiště KONČÍ v neděli 30. října!

Václav Bobek st.: „Člověk ani neměl čas pro samé závodění žít.“

Hodiny strávené v autodílnách. Vůně benzínu. Adrenalin za volanty závodních škodovek. Rychlost. To je prostředí, ve kterém vyrůstali a desítky let žili tří místní rodáci, výborní automobiloví závodníci Václav Bobek st., Jaroslav Bobek a Václav Bobek ml.

Přijďte zavzpomínat na úspěchy legend motorsportu do Muzea města Mnichovo Hradiště.

Videoreportáž ZDE

Vernisáže se zúčastnilo na 70 návštěvníků, zejména přátel, bývalých závodnických kolegů a spolupracovníků z Česany, ale i rodinných příslušníků samotných závodníků Bobkových, rodáků ze zdejších Hoškovic, tedy Václava Bobka st., Jaroslava a Václava Bobka ml. Úvodního slova se za městské muzeum ujala Mgr. Jana Dumková, za město Ing. Jiří Plíhal, za ŠKODA Muzeum Ing. Michal Velebný, za iniciátory výstavy a bývalé kolegy pan Eduard Líhař. Výstava spolu se stálou expozicí je přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 16 hodin, včetně víkendů a státních svátků do 30. října.

Výstava, která je pro vás od čtvrtka 8. září do neděle 30. října 2022 připravena ve 2. patře zámku v Mnichově Hradišti, připomíná fotografiemi i unikátními předměty jejich závodnicky úspěšné roky. Ukážeme vám také, jak vypadaly například Škoda 1100 OHC Coupé, Škoda 440 – Spartak, Škoda Spider 728 S nebo Formule 3.  Nejen tato závodní auta totiž uvidíte na výstavě na fotografiích a ve videích z vybraných závodů. Bobkovi jich absolvovali desítky, v Čechách (Brno, Rosice, Most, Jičín, Mladá Boleslav, …) i zahraničí (Le Mans, Tour d´Europe, Alpská Rallye, Shell 4000 Rallye Kanada, Monte Carlo, …).

Doprovodný program k této automobilové výstavě začne v sobotu 17. září na náměstí v Mnichově Hradišti při Sousedské slavnosti. Obdivovat určitě přijďte historická závodní auta Bobkových, která jsme pro tuto příležitost sehnali a nechali do Mnichova Hradiště dovést. Budou vystavena na parkovišti u Klášterského hostince u Karlových Varů. Muzejní stánek na Sousedské slavnosti bude tematicky zaměřen a bude určen především dětem. Ty si v dílničce u stánku budou moci vlastnoručně vyrobit předmět inspirovaný automobilovými závody.

Videoreportáž naleznete na novém muzejním YouTube profilu - ZDE

V rámci výstavy se uskuteční také filmová projekce vybraných autorských videozáznamů Eduarda Líhaře, nejen ze závodů, včetně následné besedy v Kino Mnichovo Hradiště, v úterý 4. října od 18:00.

Těšíme se na opětovná společná setkání.