V neděli v podvečer, po slavnostním rozsvícení vánočního stromu na náměstí a zapálení první adventní svíčky v kostele, byla, jak už se stalo v našem městě tradicí, v muzeu zahájena adventní výstava. V letošním roce má název Vánoce s betlémy, a jak název napovídá, návštěvníci mohou obdivovat více než 50 betlémů. Jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů - ze dřeva, z překližky, z papíru, z kukuřičného šustí, ze slámy, z perníku, ze slaného těsta. Je možné vidět i betlémy háčkované, šité nebo paličkované. Betlémy jsou různého stáří, nejstarší je z 1. poloviny 19. století, řada z nich pochází z období první republiky, upoutají i ty současné. Některé pocházejí ze sbírek našeho muzea, několik jich zapůjčilo Muzeum Mladoboleslavska. Podstatnou část výstavy tvoří betlémy zapůjčené občany města a okolí. Jim patří naše velké poděkování, jsme rádi, že na naši výzvu zareagovali, a pomohli tak výstavu uskutečnit.

V neděli 30. listopadu výstavu zhlédlo více než 100 lidí. Většině z nich se betlémy líbily, každý z nich si zde vybral ten svůj – nejhezčí. Přijďte se podívat i Vy!