Řemeslný workshop v městském muzeu

14.05.2022 (So) 10:00

Zažijte řemesla v muzeu živě, setkejte se s regionálními výrobci a znalci, vlastnoručně si s nimi zhotovte originální výrobky!

Jednotné vstupné 50 Kč, vstupenka platí do všech stálých expozic muzea i na výstavu řemesel!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

V sobotu 14. května od 10 do 15 hodin zažijete řemesla v muzeu živě! Při akci s názvem Řemeslný workshop v muzeu, si vy a vaše děti vyzkoušíte svou zručnost při technice drátování, zhotovíte si výrobek ze dřeva v truhlářské dílně, ze včelího vosku si uděláte svíčku, a nebo si vlastnoručně dozdobíte kovářem vyrobenou podkovičku.

Dále nahlédnete pod ruce zkušené pletařce orobince, mistru houslaři, budete moci obdivovat a na místě zakoupit výrobky místní včelařky. Všichni přítomní řemeslníci vám během dne moc rádi sdělí plno zajímavých informací o své práci.

A určitě se na workshopu najde i něco dobrého na zub. Svůj prodejní stánek bude na akci mít mnichovohradišťská Cukrárna Za rohem.

Během tohoto sobotního dne bude volně přístupná nejen výstava “Ten umí to, a ten zas tohle…”, ale i stálá expozice muzea. Součástí výstavy řemesel je i hrací koutek pro děti a truhlářský kvíz pro starší děti a dospělé.

Vstupné v tento den je 50 Kč. V ceně je vstup na akci, výstava řemesel a všechny stálé muzejní expozice. Muzeum najdete v druhém patře státního zámku Mnichovo Hradiště. Pro vstup zazvoňte na zvonek vedle dveří, přijdeme vám otevřít.

O výstavě řemesel více ZDE

Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností

kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
[konzultace s architektem]
Vánoční příběh

Humorné štědrovečerní situace, dojemné i komické, nabízí o rok odložený nový film režisérky I. Pavláskové.

To nic, drahá

Zdánlivě dokonalý manželský vztah začíná dostávat trhliny...

Vánoční koncert Pie Jesu

4. koncert 50. sezóny Kruhu přátel hudby Mnichovo Hradiště.

Lucie Silkenová – soprán, Jan Musil - zpěv

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště

Top Gun: Maverick

120 Kč (český dabing)

Naposledy opakujeme filmový hit letošního jara a léta! Nestárnoucí T. Cruise a jeho stíhačkoví piloti - nejlepší z nejlepších!

Mladoboleslavské smyčcové kvarteto MBQuartet.

kde: Farská zahrada – Kočárovna
Čertování s Mikulášskou nadílkou

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi, těšit se můžete i na ohňovou show.

[pro děti]