V sobotu 14. května od 10 do 15 hodin zažijete řemesla v muzeu živě! Při akci s názvem Řemeslný workshop v muzeu, si vy a vaše děti vyzkoušíte svou zručnost při technice drátování, zhotovíte si výrobek ze dřeva v truhlářské dílně, ze včelího vosku si uděláte svíčku, a nebo si vlastnoručně dozdobíte kovářem vyrobenou podkovičku.

Dále nahlédnete pod ruce zkušené pletařce orobince, mistru houslaři, budete moci obdivovat a na místě zakoupit výrobky místní včelařky. Všichni přítomní řemeslníci vám během dne moc rádi sdělí plno zajímavých informací o své práci.

A určitě se na workshopu najde i něco dobrého na zub. Svůj prodejní stánek bude na akci mít mnichovohradišťská Cukrárna Za rohem.

Během tohoto sobotního dne bude volně přístupná nejen výstava “Ten umí to, a ten zas tohle…”, ale i stálá expozice muzea. Součástí výstavy řemesel je i hrací koutek pro děti a truhlářský kvíz pro starší děti a dospělé.

Vstupné v tento den je 50 Kč. V ceně je vstup na akci, výstava řemesel a všechny stálé muzejní expozice. Muzeum najdete v druhém patře státního zámku Mnichovo Hradiště. Pro vstup zazvoňte na zvonek vedle dveří, přijdeme vám otevřít.

O výstavě řemesel více ZDE